Apple, iPhone’larda Üçüncü Taraf Batarya ve Ekranlara Daha İyi Destek Verecek

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone’larla ilgili radikal bir karar aldı. Alınan bu karar kapsamında iPhone’lar, üçüncü taraf ekran ve bataryalara daha iyi destek verecekler. Böylelikle tüketicilerin, Apple’dan hizmet alma zorunlulukları da ortadan kalkmış olacak.

Apple, batarya ve ekran değişimi gibi süreçleri daha çok kendisi yönetiyordu. Mesela iPhone’unuza rastgele bir batarya taktınız; pil durumunu göremiyordunuz. İşte bu durum, yakında ortadan kalkacak. Apple’ın açıklamasına göre 2024’ün sonu itibarıyla bu durum değişecek. Kullanıcı, Ayarlar bölümünde batarya sağlığını görecek ancak bu bataryanın üçüncü taraf olduğu, sonuçların doğru olmayabileceği bilgisi belirtilecek.

“True Tone” özelliği, üçüncü taraf ekranlar için daha iyi destek alacak

Apple, iPhone’larda en iyi ekran deneyimi için True Tone isimli bir teknoloji kullanılıyor. Ancak bu teknoloji, üçüncü taraf ekranlarda devre dışı bırakılıyordu. İşte Apple’ın aldığı karar ile bu durum da değişecek. Kullanıcı, telefonuna taktırdığı üçüncü taraf bir ekran için True Tone özelliğini aktif edebilecek. Eğer istenen performans alınamaz ise özellik, devre dışı bırakılabilecek.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre True Tone özelliği de tıpkı batarya gibi bu yılın sonu itibarıyla kullanıcıya sunulacak. Yani iOS 18, iPhone’larda üçüncü taraf ekran ve bataryaları daha iyi bir şekilde destekleyecek. Şirketin aldığı karar, telefonu bozulan kullanıcıları memnun etmeyi başaracak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir